ביגוד טרמי

FERRINO

ביגוד טרמי נועד לשמור על חום הגוף בטמפרטורות נמוכות ובאזורים בעלי מזג אוויר קר. אפילו בחורף הישראלי הנוח יחסית יש לעיתים ימים קרים מאד ולילות קפואים. כשנמצאים בפעילות מאומצת כשבחוץ קר יכולה להיווצר בעיה: הגוף מתחמם ומזיע והזיעה אשר נשארת על הגוף פשוט מקררת אותו.

מהם בדיוק בגדים תרמיים?

ביגוד טרמי נועד לשמור על חום הגוף בטמפרטורות נמוכות ובאזורים בעלי מזג אוויר קר. אפילו בחורף הישראלי הנוח יחסית יש לעיתים ימים קרים מאד ולילות קפואים. כשנמצאים בפעילות מאומצת כשבחוץ קר יכולה להיווצר בעיה: הגוף מתחמם ומזיע והזיעה אשר נשארת על הגוף פשוט מקררת אותו. הזיעה והרטיבות שנוצרו חושפים את הגוף שלנו לקור שמסביב והטמפרטורה מתחילה לרדת. הגוף מאבד חום למרות שהוא עטוף בכמה שכבות של צמר או חומר מבודד אחר. בדים רגילים אינם מבודדים יעילים, כיוון שאינם מניחים לטיפות הזיעה להתנדף ו"כולאים" אותן על הגוף עצמו או בתוך הבד עצמו האוגר את הלחות. הבעיה מחמירה ככל שהטמפרטורה נמוכה יותר.

הביגוד הטרמי מבית BALI  נועד בדיוק למצבים האלה. בגדים תרמיים "שואבים" את הזיעה מעל הגוף ומיבשים אותו במהירות, יחד עם זאת, הם אינם אוגרים אותה ומניחים לה להתאדות במהירות, כך שהם נותרים יבשים כמעט תמיד. ביגוד טרמי איננו מניח לקור לחדור לגוף. במצבים הפוכים, מצבים של חוסר פעילות או פעילות נמוכה נוטה טמפרטורת הגוף לרדת. בדים רגילים אינם כולאים היטב את חום הגוף בתוכם ומניחים לו להתקרר באיטיות. ככל שטמפרטורת הסביבה נמוכה יותר כך עולה רמת הסיכון. כך למשל הנו המצב בו שרוי חייל בשמירה בלילה קר מאד.

איזה סוגי בגדים תרמיים קיימים:

ביגוד טרמי מחולק לשני סוגים:

          בסוג הראשון נמצאת שקטגוריית הביגוד מסוג level 1, הקטגוריה הזו מצוינת על גבי האריזה. ביגוד Level 1תפקידו להשאיר את הגוף יבש מזיעה בזמן פעילות מוגברת. הוא מורכב משכבה דקה של בד הצמוד לגוף, שהזיעה נשאבת אליו ומתנדפת במהירות. כך נמנעת התקררות הגוף, כפי שצוין לעיל. גופיה טרמית מסוג זה מתאימה ביותר לרכיבה על אופניים או ג'וגינג. חולצה תרמית, מכנס תרמי וכן מעיל סקי מתאימים לפעילות מאומצת בשטח, כמו גם לטיולים והליכות חורפיות ארוכות.

          הסוג השני, ביגוד טרמי Level 2, הנו ביגוד עבה יותר ומורכב משתי שכבות. הוא מסוגל לייצר בדיוק את אותה הפעולה שתוארה קודם בסוג level 1, אך מיועד לפעילות פאסיבית או לאזורים קרים במיוחד כמו מסעות לפולין בשיא החורף או ללפלנד בטיולים לזוהר הצפוני

      השכבה הראשונה היא הבד מדרגה 1 שתוארה לעיל וצמודה אליה שכבה נוספת של מיקרו פליז.

      שכבת המיקרו פליז מייצרת בידוד נוסף על ידי כליאת האוויר החם בתוכה.

שיטת הלבוש התלת שכבתי:

שיטת לבוש זו מאפשרת לנו להיות מוגנים ולווסת את חום הגוף בדרך הטובה והנכונה ביותר.

לבוש תלת שכבתי כשמו כן הוא, מתייחס לשלוש השכבות המגנות על גופנו בתנאי מזג אוויר קרים.

השכבה הראשונה, הנקראת גם Quick dry מורכבת מביגוד טרמי level 1, זהו הבד הסופח אליו את הזיעה ומאדה אותה. השכבה השנייה מורכבת מפליז עבה יותר. והמייחד את הביגוד מסוג זה הוא שכבת המעטפת(Shell)  העשויה ממברנה, שהיא מספיק אטומה על מנת למנוע מטיפות מים לחדור לתוכה אבל מאפשרת לאגלי הזיעה שהצטברו על השכבה השנייה לצאת החוצה.

מעילי סקי, חולצות תרמיות ומכנס תרמי העשויים בשיטה זו מיועדים לפעילות וטיולים בטמפרטורות של עשרות מעלות מתחת לאפס ושמירה מפני נזקי הטבע במקומות קרים מאוד באופן קיצוני.

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

הירשמו למערכת הניוזלטר שלנו