הדרך הנכונה להקים אוהל בחורף

FERRINO

בחורף גם משב רוח קטן יכול להרים את האוהל באוויר ולהעיף אותו למרחק רב. לכן הדבר הראשון שצריך לעשות אחרי שמוצאים את האוהל מהשק שלו הוא קיבוע בעזרת היתדות של כל פינות האוהל לקרקע, כך שגם גם אם בזמן שאתם מרכיבים את המוטות של האוהל תנשב רוח חזקה במפתיעה האוהל שלכם לא יעוף ותוכלו להמשיך להקים אותו ולמהר להיכנס ולישון.

מיקום האוהל

תמיד תנסו להקים את האוהל במקום כמה שיותר מוגן מרוחות חזקות. כמו מאחורי עץ, ליד סלעים, מאחורי צוק, או אפילו תבנו קיר משלג (אם אתם ישנים במקום מושלג) שיקטין את כמות הרוח שתופעל על האוהל במהלך הלילה.

אוהל יבש = לילה חם

אם אתם אחרי יום של הליכה בגשם ובשלג, תורידו את הבגדים הרטובים שלכם במרפסת של האוהל ותכנסו לאוהל עם בגדים יבשים. את הבגדים הרטובים אפשר לשים בפינת האוהל או בקצה שק השינה למנוע מהם לקפוא במקרה והטמפרטורות הם מתחת לקו האפס.

הקמת אוהל בתנאי שלג

בתנאי שלג מומלץ ואפילו חשוב לחפור בור בשלג בגודל האוהל ולהקים את האוהל בבור, כך גם האוהל יהי מוגן מפני רוחות וגם כמות השלג שטיפול עליו תהיה קטנה פחות מאוהל חשוף לחלוטין.

טיפ: בימי חורף סוערים ניתן למתוח מיתרים מכיסוי הגשם של האוהל כנגד הרוח. במהלך הלילה לרוב הרוחות מתחזקות בגלל הירידה בלחץ הברומטרי.

אוהל יציב מבטיח לכם לילה יבש ורגוע גם שמזג האוויר בחוץ מטורף.

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

הירשמו למערכת הניוזלטר שלנו

×
×

עגלת קניות