סידור תרמיל

FERRINO

כיצד לסדר את התרמיל לטיול ממושך

תרמיל גב שהציוד בתוכו לא מסודר בצורה נכונה יגרום לכאבים רבים וסבל מיותר במהלך ההליכה ובנוסף לכך עלול לגרום לאיבוד של שיווי המשקל ואף לנפילות מיותרות.

הנה כמה עצות לסידור תרמיל בצורה נכונה:

רצועת האגן

כאשר התרמיל עמוס בציוד (שמונה ק"ג לערך, בפיזור נכון של הציוד לאורך התיק, ההסבר יבוא בהמשך) תמקמו את רצועת האגן במרכז החלק העליון של העצם, כלומר החצי התחתון של רצועת האגן יושב מתחת לעצם האגן והמחצית השנייה של הרצועה יושב מעל עצם האגן. החלק העליון של רצועת האגן צריך להיות לפחות באורך של חמש ס"מ מעל העצם.

תמקמו את אבזם רצועת האגן במרכז הגוף.

רצועת האגן צריכה להיות באורך של לפחות שמונה ס"מ לאורך האגן.

כיוון של מוטות האלומיניום בהתאמה אישית

לכל אדם יש מבנה גוף אחר – למעשה, אפילו לשני אחים לאותה המשפחה יכול להיות מבנה גוף אחר.

כל התרמילים מגיעים עם מוטות אלומיניום שמתאימים לרוב הגדול ביותר של האוכלוסייה והם מעוצבים ע"י אורטופדים אשר מתמחים בתחום.

עם זאת, לפעמים כאשר אתם מרגישים שמערכת הגב לא יושבת בהתאם למבנה הגב שלכם (דבר דיי נדיר) חשוב שתדעו כי יש אפשרות להגיע לדיוק רב יותר של מוטות האלומיניום והתאמה אישית.

הוציאו את מוטות האלומיניום ורצועת האגן (בתרמילים בהם אי אפשר להוציא את רצועת האגן אז יש צורך להוציא את המוטות בלבד) מתוך התיק, ומקמו אותם לאורך הגב, כפי שהם נמצאים בתוך התיק (אם תהפכו את המוטות אתם תזיקו למבנה המוטות!). בעזרת חבר או המוכר בחנות תעקמו ורק במעט את המוטות, ע"י כיפופים עדינים בהתאם למבנה הגוף שלכם.

חשוב לזכור כי מוטות אשר כיוונו יותר מידי פעמים יאבדו מכוחם ולא יוכלו לשמור יותר על חלוקת משקל נכונה לאורך התיק. בנוסף לכך, אין אף חברה אשר תיתן אחריות על מוטות שנגרם להם נזק. לכן רצוי להיעזר באיש מקצוע לצורך הכיוון העדין, על-מנת שלא לגרום נזק בלתי הפיך.

כיוון עדין של כתפיות התרמיל

מטרת רצועות המתיחה שמעל הכתפיות היא ליצור איזון של משקל התרמיל ע"י קרוב משקל התרמיל לגב. הזווית האידיאלית של רצועות הכיוון היא 45 מעלות. אם זאת בגלל שלכל אדם יש מבנה כתפיים אחר, יש אפשרות להישאר בטווח של בין 60 ל 30 מעלות

כיצד לשים את הציוד בצורה נכונה בתוך התרמיל לקבלת איזון נכון ושיווי משקל אידיאלי ופחות כאבים

פיזור נכון של הציוד יקל על ההליכה

כאשר תנאי השטח אחידים (המסלול אינו מכיל מכשולים כגון אבני נחל וסלעים) פיזור המשקל המומלץ: בתא התחתון, (בחלק התחתון של התרמיל) ,יש להניח ציוד עם משקל נמוך אשר תופס נפח רב, (כגון שק"ש ו/או פליז), בחלק העליון של התרמיל, (מעל למחיצה), יש להניח ציוד בעל משקל נמוך, (כגון ביגוד למהלך הלילה), ומעליו דברים כבדים יותר, (כגון מנשא מים), בחלק הקדמי של התרמיל יש להניח ציוד במשקל נמוך על-מנת שמשקל התרמיל לא "יזרוק" אתכם לאחור.

אם תסדרו נכון את התיק, כפי שהצענו, תראו שאינכם זקוקים לרוכסן צד, או לתיק בצורת מזוודה, שהוא פחות מקצועי מתיק בצורת שק.

סידור נכון של הציוד בתיק ימנע ממכם לחפש בתוך התרמיל ציוד מיותר ולכן יהיה לכם טיול נעים יותר

עכשיו כל מה שאתם צריכים זה לשים את הציוד ולכוון את התרמיל ולצאת לדרך

הכתפיות מוטות אלומיניום פיזור נכון של המשקל רצועות האגן

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

הירשמו למערכת הניוזלטר שלנו

×
×

עגלת קניות